HİCRET
Allah'ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Hoş geldiniz lütfen üye olunuz.

Allah (c.c) size bu dünyada ve ahirette af ve afiyet versin amin.

Anke Bedeva : İç Huzuru İslam'da Buldum

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Anke Bedeva : İç Huzuru İslam'da Buldum

Mesaj  sebil Bir Salı Tem. 13, 2010 8:54 pm

Çocukluğumun ilk dönemlerinden itibaren Hıristiyan olarak yetiştirildim. Ebeveynler kendi benimsedikleri şeyleri çocuklarına kolayca yaptırabiliyorlar. Benim de çocuk olarak Hıristiyanlık'la fazla ilgim yoktu.
Daha sonraki okul dönemlerimde Müslüman ülkeler hep ilgimi çekmişti. Çünkü o ülkelerden Almanya'ya birçok insan gelmişti. Bu insanlar burada birçok iş yeri, restoran açtı. Bundan ötürü bu ülkeler ve insanları ile ilgili bilgiler edinmeye başladım. Bu merakım sayesinde ara sıra küçük tanışma ve konuşmalar da meydana gelebiliyordu. Ben bu sayede, onların inançları hakkında daha fazla bilgiye de sahip olabiliyordum. Hatta haram ile helal kavramlarını bile öğrenmiştim. Bu ülke insanları ve inançlarına karşı ilgimden artık hiç kurtulamıyordum. Bu nedenle bunlarla ilgili konularda sürekli olarak daha çok okumaya ve daha fazla bilgi edinmeye çalışıyordum. Fakat öğrenebildiklerim hep yüzeysel şeylerdi, yaşanmışlığa dair fazla bir şey yoktu.
1998-1999 yıllarında Mısır'a iki haftalık tatil yapma fırsatını bulabildim. İlginçtir ki, seyahatim, Ramazan ayına denk gelmişti. Mısır'da geçirdiğim ilk gecemde müezzinin okuduğu ezanı hala hatırlayabiliyorum. Mısır'da geçirdiğim süre zarfında birçok soru sorma ve cevaplarını alabilme imkanına kavuşmuştum. Tüm bunların ardından Müslüman olmak istiyordum. Fakat sorun, nasıl olacağım konusuydu.
Tatil dönüşü kendime bir Kur'an Meali edindim ve ilk olarak onu okumaya başladım. Gerçi sadece Almanca'sını okuyabiliyordum fakat bu arada inanılmaz bir şey oldu. O sıralar birçok sorunum vardı ve çoğu kez de kendimi çaresiz hissediyordum. Fakat Kur'an okurken fark ettim ki, içim huzurla kaplıyordu. Sakinleşiyor ve sükuna kavuşuyordum.
Kader o sıralar, daha sonra boşanacağım eşimle tanışmayı planladı. Eşim Müslüman olmam konusunda bana çok yardımcı oldu. Müslüman geleneklerine göre yapılan düğünümüzde İmamın huzurunda şehadet getirdim ve artık bir Müslüman'dım.
Bu adımımdan hiçbir zaman pişman olmadım. Fakat okuduklarımla, birçok Müsüman'ın yaşadıkları arasındaki tezatlar nedeniyle ara sıra şüpheye düşmüyor da değilim. İşin daha da üzücü tarafı, Müslüman olarak yetiştirilip büyütülen ve inancını 'kökleştirenlerin' İslam adına yanlış şeyler yapmalarıdır. Çünkü yaşadığım çevremdeki insanlar, onların yaptıkları yanlışları hep önüme getiriyor. Bu nedenle Müslüman'ların davranışlarına çok dikkat etmeleri gerekiyor. Çünkü insanlar sizi, dininizle değerlendiriyor ve yaptığınız yanlışları dininizin hanesine yazıyorlar !
Çev.: Dr. Nurullah ABALI
sebil
ilim ehli

Kullanıcı profilini gör http://my.opera.com/myhicran/blog/

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön