HİCRET
Allah'ın selamı hidayete tabi olanlara olsun

Hoş geldiniz lütfen üye olunuz.

Allah (c.c) size bu dünyada ve ahirette af ve afiyet versin amin.

İtaat,zan,konuşmalara dikkat

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

İtaat,zan,konuşmalara dikkat

Mesaj  dareyn Bir Perş. Tem. 22, 2010 11:28 am

"Allah'a karşı bir günah söz konusu olunca ,mahluka itaat gerekmez"
Buhari,Ahad 1,müslim imare 39,1840.Ebu  Davud cihad,40,87.Nesei, biat 34. İbni Mace,Cihad 40-İbni Ebi Şeybe, Musennef, Cihad192,no;=12,7/737

"Zandan kaçının, zira sözlerin en yalanı zandır.Tecessüste bulunmayın.Konuşmaları dinleme merakına kapılmayın. Birbirinize buğzetmeyin.Siz Allah'ın kulları olarak kardeşler olun.Kişi mümin kardeşinin sözlüsünü, kardeşi  onunla evleninceye veya onu bırakıncaya kadar istemesin.
Buhari k.nikah 45,bab   Müslim.K.Birr 28.bab-2563no

"Ebu  Hureyre (ra)dan,Rasulullah (sav) şöyle buyurdu:" İsrailoğullarında birbirini kardeş edinmiş iki zat vardı. İki 'den birisi günahla uğraşır,öbürü ibadete çalışırdı. İbadetle uğraşan öbürünü günahta devamlı görüyor,bu günahdan vaz geç diyordu. Yine bir gün günah işlerken gördü. Ona vazgeç  dedi.,Günah işleyen, benimle rabbim arasından çık,sen benim üzerime gözcü mü tayin edildin? dedi.ibadetkar Allah'a yemin olsun. Allah seni affetmez veya Allah cennete koymaz dedi. Her ikisi de öldü. Ruhları Alemlerin Rabbi'nin huzurunda toplandılar.Allah cc ibadetkera sen Beni biliyor muydun veya Benim kudretimde olana gücün yeter mi dedi. Günahkera beni rahmetim sebebiyle cennete gir dedi. Öbürüne ise bunu  götürün ateşe buyurdu.Ebu Hüreyre (ra) nefsim kudretinde olan Allah'a yemin ederim ki, o kimse bir kelime konuştu, dünya ve ahiretini azaba sürükledi.
Ebu Davud.K edeb 51.bab 4901-Tirmizi,kıyametin sıfatları -     -İbni Mace, züht
"Ebu hureyre ra'dan Rasulullah s.a.v  şöyle buyurdu:"Hüsnü zan ibadetin güzellindendir." Ebu Davud K.edeb-4993
dareyn
ilim ehli

Kullanıcı profilini gör http://my.opera.com/muhacir/blog/

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics